Rafi

• Warszawa
  • Aktywny
  • Junior

Czy wiecie, że według dużej części społeczeństwa najłatwiej „wychować” sobie szczenię?
Większość nie spodziewa się żadnych problemów, więc rachu ciachu za telefon i jest Następnego dnia w domu pojawia się kuleczka.
Bez planu, bez dostatecznej wiedzy często kończy się to marnie.
Skutki takiego podejścia dotknęły także Rafiego, który w Fundacji jest już piąty miesiąc.
Został przygarnięty jako kilkunastotygodniowy dzieciak, ale życie opiekunki uległo zmianie i zabrakło w nim miejsca dla Rafiego. Dziś ma około 2 lat i znów jest bezdomny. Pozornie nie działa mu się krzywda, ale wielu lekcji z nim nie odrobiono i nie zadbano o jego podstawowe psie potrzeby, na przykład kontakty z innymi psami i spacery poza posesję.
Mimo wszystko Rafi bardzo stara się nadrobić stracony we wczesnej młodości czas i próbuje się odnaleźć wśród innych psów i miejskiego zgiełku. Pod skorupką roztargnionego młodzieńca kryje się inteligentny, chętny do współpracy, dorastający pies. Mimo tego, że lubuje się miękkich kanapach, nie jest psem dla osób, które do kategorii „dobry spacer” zaliczają pół godzinki wkoło bloku. Zrelaksowany i szczęśliwy Rafi to Rafi, który węszy, aportuje, pływa i poznaje nowe ścieżki nad Wisłą. To pies, który potrzebuje rutyny, zasad, a zarazem ciepła ze strony opiekuna. Za czułe słowa i głaskanie odwdzięcza się najsłodszymi minami i pozami na kanapie. Do zalet Rafiego można również dopisać umiejętność pozostawania w domu podczas nieobecności opiekuna i to, że dogaduje się z dziećmi w wieku szkolnym.
Nie polecamy go do domu z kotami i innymi małymi zwierzętami.
tel. 785 704 710, 721 225 111

Nr konta fundacji: 83116022020000000510523017