Adonis

• Drwalew
  • Aktywny
  • Dorosły

Adonis ma ok. 10 lat. Trafił do nas w okropnym stanie z poważnymi zmianami skórnymi i zaburzeniami neurologicznymi. Podejrzewamy, że ktoś po latach po prostu pozbył się problemu, kiedy pies zaczął chorować.
Adonis został znaleziony, gdy błąkał się, zdezorientowany, po wsi. Obecnie jego stan zdrowia jest o wiele lepszy.
Adonis szuka jednak specjalnego człowieka, który będzie chciał pracować z psem, bo to nie jest pies dla każdego.
Jakiego domu szuka Adonis?
– Lubującego się w owczarkach niemieckich i rozumiejącego specyfikę rasy.
– W spokojnej okolicy, na obrzeżach miasta lub na terenach wiejskich. Najlepiej z ogrodem.
– Stanowczego, ale i jednocześnie wrażliwego na potrzeby psa.
– Lubiącego spacery z psem, który nie przepada za innymi psami, ale za to w człowieka wpatrzony jest jak w obraz.
– Bez zwierząt, Adonis zdecydowanie pragnie pozostać jedynakiem i oczkiem w głowie swego przewodnika.
– Bez dzieci poniżej 15 roku życia. W przypadku tego psa to warunek konieczny.
– Gotowego do poświęcenia czasu Adonisowi i zbudowania mądrej relacji.
Adonis od czasu do czasu wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, za którymi nie przepada i jasno wyraża swoje niezadowolenie. Na co dzień to oaza spokoju, przy ingerencji w swoje ciało zdarza mu się panikować i kłapnąć zębami, dlatego tak ważne jest zbudowanie relacji z Adonisem i danie mu poczucia bezpieczeństwa.
Za swoim przewodnikiem wskoczyłby w ogień, ale trzeba dać mu trochę czasu. Szukamy dla Adonisa cierpliwego domu, doświadczonego w pracy z psami, który nie poddaje się przy pierwszej trudności.
Adonis przebywa w hoteliku pod Grójcem.

Nr konta fundacji: 89203000451110000003732130