konie pomagają 0000432119 potrzebującym dzieciom KRS: Uratowane

Czy wiesz, że dobro to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się nią dzieli?
Wyobraź sobie miejsce, w którym pomagają ci, którzy sami niedawno potrzebowali pomocy. My, Zwierzęca Polana głęboko wierzymy, że marzenia się spełniają i dzięki Tobie niemożliwe stanie się realne.
Tak niewiele trzeba: wielkiej wiary, miłości do ludzi i zwierząt,
i 1. procenta! Do dzieła!

Na co przeznaczymy Twój 1% podatku?

Każdego roku rozpościeramy nasze skrzydła coraz szerzej. Oprócz skrzywdzonych psów i kotów pod naszą opieką znajdują się także wyrwane z ramion śmierci konie. Często zabierane dosłownie spod noża lub drzwi rzeźni, u nas odzyskują godność i otrzymują szansę na szczęśliwe życie. To niezwykle wdzięczne stworzenia, nasi bracia- niekoniecznie mniejsi. Przewyższają nas nie tylko wzrostem, ale często i empatią. Jedną z form odbudowywania utraconego zaufania jest właśnie kontakt z człowiekiem. Wielu naszych podopiecznych łaknie dotyku, głosu, obecności wolontariuszy.

Jako rodzice zaobserwowaliśmy, jak zbawienny dla obu stron jest kontakt naszych pociech ze zwierzętami po przejściach, i w jak niesamowity sposób rodzi się relacja, z której korzyści czerpią zarówno dzieci, jak i konie. Po wielu konsultacjach ze specjalistami w tej dziedzinie postanowiliśmy stworzyć ośrodek hipoterapii dla dzieci. Naprawdę wierzymy, że dobro to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się nią dzieli, dlatego zarówno miejsce, jak i konie do celów rehabilitacyjnych udostępniać będziemy całkowicie za darmo. Dzięki Tobie stworzymy azyl, jakiego jeszcze nie było!

Czym jest hipoterapia? Jest to forma rehabilitacji psycho-ruchowej oparta na budowaniu relacji z koniem poprzez dotyk. Już w starożytności aktywizowano konie, dla których sprawiało to niewątpliwą frajdę, by odzyskać równowagę fizyczną i umysłową. Dziś hipoterapia uznawana jest za pożądaną i skuteczną metodę leczenia w dziedzinie neurologii, ortopedii i psychiatrii. Wiele rodzin niestety z różnych względów nie może sobie pozwolić na taką formę terapii, dlatego dzięki współpracy z organizacjami trzeciego sektora, pragniemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących i umożliwić im udział w zajęciach z końmi pod okiem specjalistów.

Twój 1 procent podatku umożliwi stworzenie azylu będącego ośrodkiem wsparcia dla dzieci, ale także bezpieczną przystanią dla  psów, kotów, świnek, krów, owcy, kuców i koni. Od 2012 r. Zwierzęca Polana pomaga tym najbardziej skrzywdzonym zwierzętom, które człowiek upodlił i zawiódł. Bite, kopane, wykorzystywane, poniewierane zaznały niewyobrażalnego cierpienia. Każdego dnia udowadniamy im, że człowiek to nie tylko ból i strach. Naszą misją, którą skutecznie wypełniamy jest odbudowanie wiary u naszych podopiecznych, że życie jest cudem pełnym wspaniałych chwil. Ze wzruszeniem obserwujemy, jak pod naszymi skrzydłami rozkwitają. Odzyskują radość i poczucie bezpieczeństwa. Wielu z nich dziś potrzebuje obecności i dotyku człowieka, dlatego wierzymy, że mądrze i bezpiecznie prowadzona hipoterapia będzie zbawienna dla potrzebujących dzieci, a także dla naszych koni.

Ilość uratowanych przez nas zwierząt zapełniła każdą wolną przestrzeń, jaką dysponowaliśmy. Tylko w zeszłym roku udało nam się uratować ich 317. Dlatego 1 procent Twojego podatku przeznaczymy na budowę raju- azylu i ośrodka rehabilitacyjnego. Miejsca, jakiego jeszcze nigdy nie było, gdzie najważniejszy będzie szacunek człowieka do zwierzęcia.
Mały raj na ziemi, gdzie czynić będziemy rzeczy wielkie – pomagać odzyskać zdrowie i ratować życie.

Dziękujemy, że w nas wierzysz.
Dziękujemy Ci, w imieniu zwierząt!

Nasze konie dla potrzebujących dzieci.

Jak przekazać 1% podatku, jeśli jesteś już rozliczony w usłudze
Twój e-PIT?

Wejdź na stronę https://www.podatki.gov.pl/pit/ i wybierz: Twój e-PIT.

Wpisz swoje dane:

PESEL

kwotę przychodu z deklaracji za rok 2019

kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2020 rok

potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2019 r.

Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.

Jeśli robisz to po raz pierwszy:

wybierz z listy numer KRS 0000432119 (Fundacji Zwierzęca Polana)

zaznacz zgodę na przekazanie informacji o 1% podatku (dobrowolna zgoda)

Jeśli chcesz zmienić OPP:

wybierz opcję „Zmieniam organizację”

wybierz z wykazu OPP numer KRS 0000432119 (Fundacji Zwierzęca Polana)

zatwierdź tę zmianę

Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000 432119

A Ty jak przekazujesz swój 1% podatku?