Każdego roku rozpościeramy nasze skrzydła coraz szerzej. Pod naszą opieką znajdują się także wyrwane z ramion śmierci konie. Często zabierane dosłownie spod noża lub drzwi rzeźni, u nas odzyskują godność i otrzymują szansę na szczęśliwe życie. To niezwykle wdzięczne stworzenia, nasi bracia- niekoniecznie mniejsi. Przewyższają nas nie tylko wzrostem, ale często i empatią. Jedną z form odbudowywania utraconego zaufania jest właśnie kontakt z człowiekiem. Wielu z nich tak bardzo łaknie dotyku, głosu, obecności…
Ciebie właśnie!

Misja

Misją azylu w Rogienicach jest stworzenie miejsca bezpiecznego dla chorych koni i krów uratowanych przed rzeźnią. Te zwierzęta najmocniej doświadczył los i spotkała je największa krzywda, jaka może dotknąć żywe stworzenie.
W Rogienicach dochodzą do siebie – fizycznie, ale też psychicznie, odzyskują spokój, równowagę i zaufanie do człowieka.

Cele

Chcemy tworzyć miejsce, w którym uratowane konie będą mogły dożyć w spokoju swoich dni przy najwyższej klasy opiece medycznej i behawioralnej. Konie wyleczone docelowo mają pomagać chorym dzieciom poprzez hipoterapię, na warunkach nie sprawiających im bólu czy dyskomfortu. Stawiamy na formę hipoterapii dotykowej, która da korzyść nie tylko dzieciom, ale też koniom – każdy lubi głaskanie, drapanie i czesanie!

Opowiem Ci historię
z Happy Endem…

– czyta Marcin Kowalczyk

Wesprzyj azyl Rogienice

Wpisz dowolną kwotę

Odwiedź azyl Rogienice

504000424

Rogienice Wypychy 16

k. Łomży

Top