Toffik

20 mar 14
6
19

Od czego zacząć historię Tofika? Czy od tego, co pierwsze rzuca się w oczy: od zniszczonego w wyniku wypadku samochodowego rdzenia kręgowego, sparaliżowanych tylnych łapek i braku kontroli nad czynnościami fizjologicznymi? Od tego, że Tofik nigdy nie będzie chodził jak normalny pies?

Ale przecież Tofik to nie tylko kalectwo. Tofik to pogoda ducha, energia, radość i apetyt na życie. Tofik to śmiganie tak prędkie, że niektóre zdrowe psy nie mogą za nim nadążyć i uwielbienie ruchu (nie da się nie uśmiechnąć, kiedy Tofik wpada na wybieg ze swoim wózkiem i uszczęśliwiony gania dookoła). Tofik to sympatia do całego świata – ludzi, innych psów, nawet kotów. Tofik to głód przygód i ciekawość.

Tofik ma 8 lat – jeszcze wiele przed nim do przeżycia w szczęściu. To my, ludzie, mamy problem z jego kalectwem, a Tofik, gdyby mógł, pewnie parsknął by śmiechem – on nie ma czasu się martwić, jest tyle miejsc do zwiedzenia, tyle ludzi do kochania, tyle zwierząt do zabawy!

Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie domu dla Tofika nie będzie łatwe. Nie tracimy jednak wiary – tak jak nie traci jej Tofik – i mamy nadzieję, że gdzieś jest człowiek, który pokocha go mimo wszystkich trudności.

Tofik przebywa w hoteliku koło Raciborza.

Kategoria Adoptuj
Top