Spaniel – szczęśliwe zakończenie

2 kw. 19

Niektóre historie mają dobre zakończenia.
Kilka dni temu otrzymaliśmy informacje o znalezionym starym, niewidomym spanielu. Praktycznie nie mamy miejsc, ale jak można odmówić pomocy tak potrzebującemu psu? Zgodziliśmy się go przyjąć, ale byliśmy przerażeni – oto kolejny pies, którego trudno będzie adoptować. Nie od dziś wiadomo, że psi emeryci nie cieszą się dużym powodzeniem przy adopcjach… A ten dodatkowo miał chorą wątrobę i zmiany skórne.
Przyjmując pod skrzydła fundacji nowego psa, zawsze mamy nadzieję, że zwierzę jednak się zgubiło, a nie zostało porzucone. To zdarza się zbyt rzadko, ale tym razem się udało! Po starutkiego spaniela zgłosił się właściciel, który go szukał od kilku dni.
Ogromnie się cieszymy, bo utrata domu jest trudna dla każdego psa, a dla starego i niepełnosprawnego – szczególnie.