Skaryszew 2018 nadal trwa. Walczymy!

21 lut 18
3
3

Kochani proszę Was o pomoc w wykupie konia. Mamy na to 3 dni. Tyle postoi u handlarza, nim ten spróbuje go znów sprzedać.
Kim jest ten koń? „Bratem” ogiera, którego dzięki wielu osobom, udało nam się dziś wykupić. Bratem nie z krwi a z dzielenia losu. Dziś ich drogi się rozeszły i od nas zależy czy się jeszcze spotkają. Nasz ogier, nazwany już Solo, pojechał do nas. Jest bezpieczny i będzie szczęśliwy. Jego brat po ciężkich negocjacjach i prośbach wrócił z „hodowcami” do siebie.
Czemu nie mogliśmy go wykupić? Bo jadąc na targ znów nie mieliśmy zebranych pieniędzy. Bo jadąc na targ znów nie planowaliśmy zakupu koni. Bo jadąc na targ znów wierzyliśmy że obietnice, które złożono ludziom i koniom, nie będą bez pokrycia. Bo znów daliśmy się oszukać.
Dziś miało być święto konia, Victoria i zwycięstwo życia. Dziś miał żaden koń z targów nie pojechać na rzeź.
Dziś było piekło, dziś były wstępy koni do bram piekła. Festiwal brutalności, pijaństwa, pokaz przewagi człowieka nad zwierzęciem, przewagi sznurem, batem i kijem. Dziś był dzień porażki, strachu, bólu i śmierci.
Siwy koń jest bardzo drogi, bo ma papiery. Przed nim jakiś czas krycia klaczy i dopiero rzeźnia. Przed nim lata strachu i bólu a dopiero śmierć. Albo 11 tys., my i życie u nas.
Po dzisiejszym dniu fałszu i obłudy, nie chce czytać ze za drogi, że nie warto. Proszę o wsparcie ludzi którzy chcą pomóc. My nie kłamiemy, nie oszukujemy koni i nie zbieramy na jakiegoś konia ze Skaryszewa. Kolejny raz jedziemy tam bez pieniędzy i zbieramy na konie po targu. To moja subiektywna ocena sytuacji i prośba o pomoc dla Brata Solo. Solo udało nam się wykupić dzięki Basi i jej partnerowi, którzy wierzyli w nas i pomogli nam w krytycznym momencie. Źrebak, dzięki kolejnej osobie o wielkim sercu, trafi niedługo do bezpiecznej przystani. Co się stanie z Siwym? To zależy od Was. Prosimy tych którzy chcą pomóc, o pomoc!

Link do zbiórki internetowej

Dane do przelewu:
Fundacja Zwierzęca Polana
ul. Umińskiego 16/41
03-984 Warszawa

Bank BGŻ BNP PARIBAS
Przelew krajowy
89 2030 0045 1110 0000 0373 2130

Przelew zagraniczny
IBAN: PL 89 2030 0045 1110 0000 0373 2130
SWIFT: PPABPLPKXXX

PayPal: [email protected]
Tytułem: Skaryszew

Kategoria Aktualności
Top