Ratujemy psy z wypadku

30 sty 17

POMOCY! Potrącony pies nie mógł się ruszyć, jego przyjaciel ogrzewał go swoim ciałem i nie odstępował na krok. Walczymy o życie obydwu psów. Błagamy o pomoc!

O 6 rano kierowca zauważył na poboczu psa, który wydawał się już nie żyć. Nie przejechał jednak obojętnie. Pies oddychał. Kiedy podszedł bliżej usłyszał jęki drugiego zwierzęcia! Psiak przykrywał sobą poranionego przyjaciela. Policja nie chciała udzielić pomocy, w gminie brak procedur na szybką reakcję. Psy trafiły do oczyszczalni ścieków, tam wezwany weterynarz podał biedakowi USPOKAJAJĄCY zastrzyk DOSERCOWO! W tym momencie przyjechał na miejsce interweniujący kierowca i zatrzymał (jak podejrzewamy) próbę uśpienia. Nieprzytomny owczarek trafił już do profesjonalnej kliniki, ma zwichnięty kręgosłup – jednak, to nie wyrok. Niestety, nadal jest nieprzytomny. Czekamy, aż podany środek anestetyczny przestanie działać. Mamy nadzieję, że zostało psiakowi wystarczająco sił by „pokonać” działanie „lekarstwa”. Jeśli się uda i nie będzie miał objawów neurologicznych szansą na powrót do sprawności będzie operacja.

Jego najlepszy przyjaciel jedzie już do nas. Jest wychudzony, przerażony, na podbrzuszu ma guza. Uratował życie swojemu przyjacielowi, nie opuścił nawet na krok. Piszczy za nim, tęskni.

BŁAGAMY O POMOC! Mamy bardzo dużo zwierząt pod opieką, długi. Ale nie mogliśmy odmówić pomocy. Trzęsą nam się ręce, ciekną łzy. Kolejny raz człowiek okazał się podły. Psiaki najpierw jakoś znalazły się na ulicy, potem ktoś je potrącił i odjechał a na końcu walka z policją, urzędnikami a nawet lekarzem weterynarii. Nie możemy pojąć dlaczego takie historie nadal mają miejsce. Ale nie damy się. Musimy zrobić wszystko co możliwe. Pomóż. Udostępnij. Zrób przelew, nawet na drobną kwotę.
PS. Dziękujemy za ogromne serce Panu Krystianowi i Pani Agacie Tyszkiewicz z Fundacji Pegasus, którzy pomogli psiakom bezinteresownie. Bez nich oba psy już by pewnie nie żyły…

ul. Umińskiego 16 m. 41
nr konta: 89 2030 0045 1110 0000 0373 2130