Nex – na drodze do…?

29 lut 16

Wypadki się zdarzają. To nieuniknione. Kiedy prowadzi się samochód, trzeba przez cały czas mieć z tyłu głowy świadomość, że w każdej chwili może zdarzyć się coś nieprzewidzianego. Może pojawić się na drodze pies. Tak komuś pojawił się Nex.

Miarą człowieczeństwa jest to, jak zachowujemy się wobec słabszych, zależnych od nas. Ktoś, kto potrącił naszego kochanego psiaka, mógł tego nie zrobić specjalnie. Ale tego się już nie dowiemy. A może … zrobił to specjalnie? Przesada? Może. Ale jeśli ktoś zostawia żywego, ale bardzo rannego psa na drodze, w rowie, zachowuje się tak, jakby zaatakował celowo. Jak bandyta rozbijający czaszkę.

Biednego, niemalże śmiertelnie przerażonego i okropnie poranionego Nexa znalazła nasza wolontariuszka. Działać trzeba było natychmiast. Pies trafił do kliniki, gdzie na wstępie zdiagnozowano pękniętą miednicę, obicia, otarcia, uraz czaszki. Także wielką dziurę na klatce piersiowej, gdzie powinien mieć skórę (nie, nie będzie tego zdjęć, są zbyt drastyczne…) Dodatkowo u Nexa stwierdzono podejrzenie urazu mózgu, zostaną przeprowadzone odpowiednie badania.

Został opatrzony, ustabilizowany. Jest bardzo przestraszony, ale zupełnie łagodny. Jego świat, jaki nie był, w ułamku sekundy zmienił się w ból i strach. Wyrwijmy go razem z tej ciemnej jaskini. Jeszcze nie wiemy (i nawet nie chcemy sobie wyobrażać) jakie będą koszty doprowadzenia go do zdrowia i czy będzie tak sprawny, jak przed wypadkiem. Ale to nie ważne. Jego zdrowie i życie są bezcenne. Prosimy, pomóżmy mu razem. Nawet symboliczna kwota, ma znaczenie.

——————

Fundacja Zwierzęca Polana działa na rzecz zwierząt od 3 lat, jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Uratowaliśmy przed bezdomnością, cierpieniem i okrucieństwem ponad 500 zwierząt. Możesz wesprzeć nasze działania przekazując darowiznę, dary rzeczowe lub 1% podatku.

ul. Umińskiego 16 m. 41

nr konta: 25 2030 0045 1110 0000 0416 1440