Muffina

7 mar 17
0
0

Muffinka to cudowna, pięknie umaszczona, młodziutka kucynka. Ma 2 lata. Jest radosna, pogodna, łagodna, lubi ludzi. Zna tylko kantar i uwiąz i nie chcemy tego zmieniać. Konisia szuka domu, w którym mogłaby spełniać się jako ekologiczna „kosiarka do trawy” ;). Można adoptować tylko ją, jeśli będzie miała towarzystwo innego, młodego kuca. Jeśli nie, polecamy ją w dwupaku z jej przybraną siostrą Lothse.
Muffinka została kupiona na targu w Skaryszewie i pod naszą opieką doświadczyła, czym jest szczęśliwe życie. Przyszedł więc czas na kolejny etap – własny, bezpieczny dom.
Konisia przebywa w stajni w okolicach Gdańska.
Obowiązują procedury adopcyjne (ankieta, umowa) oraz samodzielny transport na koszt osoby adoptującej.
Adopcja możliwa na terenie całego kraju.

Zasady adopcji konia
1. Konia może adoptować tylko osoba pełnoletnia.
2. Ze względu na bezpieczeństwo zwierzęcia nie przekazuje podczas adopcji prawa własności. Koń do końca swoich dni pozostaje własnością fundacji co oznacza, że opiekun adopcyjny nie może go sprzedać, oddać, rozmnażać, zarobkować na nim.
3. Zawsze wykonujemy wizytę przedadopcyjna i podpisujemy umowę adopcyjna. Po adopcji również odwiedzamy naszych podopiecznych.
4. Adopcja konia jest BEZPŁATNA.
5. Koszty transportu do nowego domu pokrywa osoba adoptująca.
6. Koszty utrzymania konia są wysokie, wyżywienie, korekcja kopyt. Nowy opiekun musi się liczyć z kilkuset zlotowymi miesięcznie. Utrzymanie konia spoczywa na nim.
7. Fundacja indywidualnie rozpatruje każde zgłoszenie i wybiera najlepszy dom. Jednym czynnikiem wpływającym na przyjęcie lub odrzucenie danej adopcji jest dobro zwierzęcia.
8. Osoba adoptująca musi osobiście poznać zwierzę, którym chce się zaopiekować.
9. Kucyki adoptowane z fundacji nie mogą zostać zajeżdżone. Uważamy, że to zbyt małe zwierzęta a nie oddajmy koni dla dzieci!
10. Niektóre konie mogą być użytkowane pod siodłem. Zależy to od stanu zdrowia zwierzęcia i jego usposobienia. Osoba adoptująca, która chce jeździć konno musi zaprezentować fundacji swój styl jazdy. Na koniu może jeździć jedynie właściciel i osoby bliskie zwierzęciu. Nie wolno konia pożyczać ani oddawać we współdzierzawe.
11. Jeśli adoptujący zrezygnuje z adopcji, nie będzie mógł dłużej zapewnić mu opieki, jest zobowiązany, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów przywieźć zwierzę na swój koszt do miejsca wskazanego przez przedstawiciela fundacji.

Kategoria Aktualności
Top