Makao

12 cze 19

Makao to pies dla doświadczonej, cierpliwej i łagodnej osoby – to nie ulega wątpliwości. Miał paskudną przeszłość – jego poprzednia “opiekunka” próbowała go zagłodzić i prawie jej się to udało; pies nie wychodził też z domu, na pewno był bity. Makao trafił do nas chory, cierpiący i przerażony.

Dzięki ciężkiej pracy naszych behawiorystów powoli udaje się odbudować zaufanie Makao do ludzi. Cieszy się na widok osób, które zna, chętnie daje się głaskać albo drapać za uszkiem. Lubi wychodzić na spacery. Ma jednak swoje humory, kiedy chyba wracają do niego wspomnienia – potrafi wtedy zdecydowanie pokazać, że ma dość. Ważne, żeby opiekun Makao umiał odczytać psie sygnały – niekiedy bardzo subtelne.

Nie polecamy Makao do domu z dziećmi. Może zamieszkać ze spokojną, rozsądną suczką.

Psiak ma ok. 5 lat. Choruje na zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki i przyjmuje na tę dolegliwość leki oraz je specjalną karmę. Ma też problemy z biodrami i poruszaniem się z powodu urazu miednicy.

Bardzo byśmy chcieli, żeby Makao znalazł swoje miejsce na świecie i kogoś, kto go pokocha. Będzie to wymagać bardzo szczególnej osoby, która chciałaby się Makao “nauczyć” – ale wierzymy, że satysfakcja będzie ogromna.

Makao przebywa w hoteliku koło Raciborza.

Wpisz kwotę
Kategoria Adoptowane