Diuna adoptowana

10 cze 21
0
2

Adoptowana

Diuna to ok. 2-letnia sunia niewielkich rozmiarów, za to wielkiej urody!

W pierwszym kontakcie bywa wystraszona, szczególnie kiedy nowo poznanym człowiekiem jest mężczyzna. Zaufanie paniom przychodzi jej łatwiej – panowie natomiast muszą się uzbroić w cierpliwość i zdobywać jej sympatię kawałek po kawałku, nie narzucając się, ale np. oferując smaczne kąski.

Kiedy już kogoś pokocha, jest w niego bezgranicznie zapatrzona. Zabiega o kontakt, uwielbia być głaskana, drapana albo po prostu spędzać razem czas (i wtedy płeć opiekuna już jej nie przeszkadza!).

Diuna ceni sobie spokój i uporządkowany tryb dnia. Nie wiemy, jakie były dotychczasowe doświadczenia tej suczki, ale nie przepada za miastem. Radzi sobie, ale widać, że ruch uliczny ją przytłacza. Zupełnie inny piesek wychodzi z niej w spokojniejszych okolicach – uwielbia wtedy długie spacery i bieganie po łąkach i lesie. Z tego powodu raczej rekomendujemy ją do domu poza miastem lub w spokojnej dzielnicy.

Diuna ładnie zachowuje czystość w domu, w ogóle jest z niej karna, przyjazna, spokojna psinka.

Bardzo lubi się bawić razem z człowiekiem, lubi też zabawki – głównie te, które można gryźć, szarpać i dewastować! Poza tym jednak w ogóle nie niszczy, a zostawiona w domu czeka spokojnie na powrót człowieka.

Do innych psów jest nastawiona raczej obojętnie, ale z niektórymi się zaprzyjaźnia całym serduchem – mogłaby więc zamieszkać z miłym kolegą albo koleżanką. Prawdopodobnie zaakceptuje też łagodnego kota. Nie powinna mieszkać z dziećmi, których żywiołowość mogłaby ją stresować.

Przyszły opiekun powinien się liczyć z kilkoma spotkaniami zapoznawczymi, aby Diuna mogła go poznać i nawiązać z nim więź przed ostateczną przeprowadzką.

Diuna przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.

Nie możesz adoptować?

Wpisz dowolną kwotę
Kategoria Adoptowane
Top