Diuna

10 Cze
0
0

Gotowa do adopcji

Diuna to ok. 2-letnia sunia niewielkich rozmiarów, za to wielkiej urody!
W pierwszym kontakcie bywa wystraszona, szczególnie kiedy nowo poznanym człowiekiem jest mężczyzna. Zaufanie paniom przychodzi jej łatwiej – panowie natomiast muszą się uzbroić w cierpliwość i zdobywać jej sympatię kawałek po kawałku, nie narzucając się, ale np. oferując smaczne kąski.

Kiedy już kogoś pokocha, jest w niego bezgranicznie zapatrzona. Zabiega o kontakt, uwielbia być głaskana, drapana albo po prostu spędzać razem czas.

Diuna ceni sobie spokój i uporządkowany tryb dnia. Nie wiemy, jakie były dotychczasowe doświadczenia tej suczki, ale ewidentnie nie zna miasta i ruch uliczny bardzo ją przytłacza. Zupełnie inny piesek wychodzi z niej w spokojniejszych okolicach – uwielbia wtedy długie spacery i bieganie po łąkach i lesie. Z tego powodu rekomendujemy ją do domu poza miastem.

Diuna jest w trakcie treningu czystości. Z powodu stresu początkowo w ogóle nie załatwiała się na dworze. Teraz jest już dużo lepiej! Być może poza miejskim zgiełkiem, który ją niepokoi, w ogóle nie będzie miała z czystością żadnego problemu.

Bardzo lubi się bawić razem z człowiekiem, lubi też zabawki – głównie te, które można gryźć, szarpać i dewastować! Poza tym jednak w ogóle nie niszczy, a zostawiona w domu czeka spokojnie na powrót człowieka.

Do innych psów jest nastawiona raczej obojętnie, chyba że któryś będzie zbyt natarczywy, wtedy zdarza jej się go obszczekać. Niemniej prawdopodobnie wolałaby zostać psią jedynaczką. Prawdopodobnie za to zaakceptuje łagodnego kota. Nie powinna mieszkać z małymi dziećmi, których żywiołowość mogłaby ją stresować.

Przyszły opiekun powinien się liczyć z kilkoma spotkaniami zapoznawczymi, aby Diuna mogła go poznać i nawiązać z nim więź przed ostateczną przeprowadzką.

Diuna przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.

Nie możesz adoptować?

Wpisz dowolną kwotę
Kategoria Adoptuj
Top