Baster II do adopcji

31 sie 16
0
0

Baster II to około 8 letni, piękny, silny pies w typie ttb. Zanim trafił pod opiekę fundacji był bity przez swojego pana, a po jego śmierci 2 lata spędził zamknięty w 30 metrowym mieszkaniu. To odbiło się na jego psychice.

Baster jest nadpobudliwy, strachliwy, emocjonalny. Z trudem się wycisza. W towarzystwie mężczyzn nie czuje się bezpiecznie. Boi się przedmiotów takich, jak mop, czy szczotka i w reakcji na nie potrafi pokazać zęby. Nie lubi być do niczego przymuszany, dlatego dość trudno ujarzmić go podczas zabiegów weterynaryjnych.

Z trudnością komunikuje się również z innymi psami.

Baster bardzo źle znosi powroty do zamkniętych pomieszczeń. Pozostawiony w nich szczeka i zawodzi.

W tym wszystkim jednak zabiega o kontakt z człowiekiem i szybko przywiązuje się do opiekuna. Uwielbia spacery, zabawy, szaleństwa na otwartym terenie.  Podczas wyjść bardzo się ekscytuje i ciągnie na smyczy. W figlach potrafi się zatracić, więc należy organizować mu czas, zmieniać zabawki.

Jest łasy na smaki, ale dość trudno mu utrzymać skupienie.  Nie przejawia skłonności do ucieczek.

Potrzebuje łagodnego, ale konsekwentnego prowadzenia  doświadczonej osoby. Najlepiej odnajdzie się w domu z ogrodem (z możliwością swobodnego przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniem a terenem).  Baster nie powinien mieszkać z dziećmi. Musi być też jedynym zwierzęciem w domu.

 

Kategoria Aktualności
Top