Przekaż 1% podatku

KRS: 0000 432119
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000 432119
Na co przeznaczymy Twój 1% podatku?

Twój 1% podatku pozwoli stworzyć sprawnie działającą sieć pomocy dla bezdomnych psów na terenie Mazowsza i Podlasia. Po miastach, miasteczkach, wioskach i wsiach biega mnóstwo psiaków, które nigdy nie zaznały ludzkiego dobra i uwagi. Nie bywają u weterynarzy. Nie wiedzą, co to pieszczota. Nawet nie wiedzą, że istnieją smaczki, kurteczki w czasie mrozu, kolorowe smycze i wędrówki po lesie z ukochanym przewodnikiem. Są kopane, bite, odganiane. Znają uderzenia rzucanych butelek, przerażający huk petard, przypalanie papierosami. Najsmaczniejszym ich rarytasem jest chleb zamoczony w mleku, a wolność wyznaczają dwa metry kwadratowe kojca albo krótki łańcuch.

Przywracamy im godność. Pokazujemy im, czym jest miękkie legowisko, zabieramy do weterynarza, podajemy najlepsze karmy zgodnie z potrzebami, diagnozujemy, dopóki nie znajdziemy przyczyny choroby. Jeśli trzeba, pracujemy z behawiorystami, aby psy, które nigdy nie zaznały niczego dobrego, nauczyły się ufać i kochać ludzi. W końcu wyszukujemy im najlepsze domy, takie, którym nie balibyśmy się powierzyć naszych własnych czworonożnych przyjaciół.

Są też konie. Pod skrzydłami naszej fundacji przebywa 27 koni wyrwanych z drogi do rzeźni lub spod ręki kata. U nas uczą się, że człowiek nie musi trzymać kija albo bata, że może trzymać marchewkę, jabłko albo przyjść z pieszczotą i dobrym słowem. Budujemy dla nich azyl, wreszcie nasz własny, a nie wynajmowany – taki, który będzie spełniał w całości nasze wymagania i zapewniał naszym koniom najlepsze możliwe warunki.

Twój 1% pomoże zmienić życie setkom psów i koni w najbliższym roku. Dzięki Tobie jakiś pies nigdy nie będzie już musiał wyć z głodu w maleńkim kojcu krytym blachą falistą. Dzięki Tobie jakiś koń nie będzie już drżał z przerażenia, patrząc na zbliżającego się człowieka. Podaruj im tę szansę!

Fundacja Zwierzęca Polana powstała w 2012 roku. Przez ponad 8 lat uratowała od śmierci i cierpienia 2331 zwierząt: psy, koty, konie, kucyki, owce, krowy, świnki. Staramy się reagować na każde zgłoszenie. Przyjmujemy zwierzęta w bardzo ciężkim stanie, bez względu na porę roku czy dnia, często nawet w środku nocy. Ale aby to robić potrzebujemy Twojej pomocy, Twojego 1%.

Ratujemy zwierzęta nieludzko traktowane przez… ludzi. Następnie je utrzymujemy, zapewniając bezpieczne schronienie, spacery, jedzenie, leczenie weterynaryjne i rehabilitację. Działamy w myśl zasady: „jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”.

W samym 2020 roku uratowaliśmy od śmierci 5 koni i ponad 200 psów, a odmieniliśmy los prawie tysiącu psów i kotów. Co może przynieść 2021? To zależy od nas - od Ciebie i mnie.

Zobacz, jak się zmieniły psy dzięki naszemu leczeniu - a przede wszystkim miłości i trosce, którymi są teraz otoczone.

Przekaż 1% podatku
Nasza pomoc była dla nich ocaleniem.
Przekaż 1% podatku i uratuj kolejne życie.
Sproket z dwiema śrubami w łapce
Sproket
Dziś Sproket prezentuje się tak
Groot został znaleziony przy drodze
Groot
Teraz Groot ma już nowy dom
Melę ktoś przywiązał w lesie do drzewa
Mela
Dziś szczęśliwa Mela jest przywiązana do kanapy
Jak przekazać
1% podatku,
jeśli jesteś już
rozliczony
w usłudze
Twój e-PIT?
Jak przekazać 1% podatku, jeśli jesteś już rozliczony w usłudze Twój e-PIT?
Wejdź na stronę podatki.gov.pl i wybierz: Twój e-PIT.
Wpisz swoje dane:
  • PESEL
  • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2019
  • kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2020 rok
  • Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.
    Jeśli robisz to po raz pierwszy:
  • wybierz z listy numer KRS 0000432119 (Fundacji Zwierzęca Polana)
  • zaznacz zgodę na przekazanie informacji o 1% podatku (dobrowolna zgoda)
  • Jeśli chcesz zmienić OPP:
  • wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  • wybierz z wykazu OPP numer KRS 0000432119 (Fundacji Zwierzęca Polana)
  • zatwierdź tę zmianę