Potato

  • Pies
  • Samiec
  • Warszawa
  • Kanapowiec
  • Senior
  • 3 kg
  • Nie
  • Tak
  • Tak

Historia

Potato ma ok. 10 lat, waży całe oszałamiające 3 kg i w domu tymczasowym nazywany jest dostojnie – jak przystało na pozbawionego jakichkolwiek papierów yorka – Kajtkiem.
Potato został zgarnięty w październiku z drogi wojewódzkiej pod Warszawą, gdy gnał w stronę zachodzącego słońca. Nikt nie wie po co. Potato milczy jaką miał misję i pozostawia temat bez komentarza.
W październiku, gdy do nas trafił, jego stan był bardzo ciężki: w pyszczku pożoga, ropa, stan zapalny i przetoka do nosa, sierść do ziemi z gigantycznymi kołtunami, oczy z babolami pod grzywą uniemożliwiającą swobodne widzenie. Pies był apatyczny, bez większego kontaktu, tylko spał i trochę jadł. Po trzech miesiącach jest zupełnie nie do poznania!!!
Ma dobre wyniki badań, został wykastrowany, miał wyleczoną jamę ustną i w większości usunięte zęby. Ma już dość słaby wzrok i słuch i uregulowane problemy z tarczycą – rano i wieczorem musi przyjąć tabletkę (koszt blistra to 10 zł). Poza tym to bardzo sprawny i fajny seniorek!
Potato bardzo lubi nieforsowne spacerki, ale nadal myśli o swojej niewypełnionej misji i czasem zdarza mu się trochę zapominać z kim i po co wyszedł. W szeleczkach i na smyczy ładnie poddaje się kierunkowi nadanemu przez opiekuna! Ogólnie jest przekochanym tuptusiem-obwąchiwaczem. Ponieważ dość słabo widzi i słyszy, to gwałtowne dotknięcie czy pogłaskanie go może wystraszyć, poza tym zdaje się nie przejmować światem i zajmuje się swoimi pieskowymi dylematami.
Na spacerze elegancko się załatwia, trzeba jednak pamiętać, że to już psi emeryt i wpadki się zdarzają…
Zostawiony sam w domu śpi grzecznie, ewentualnie sobie tupta. Gdy opiekun wraca do domu natomiast następuje wybuch energii, szczęście, merdanie ogonkiem, delikatne łapanie nieistniejącymi ząbkami… W domu nic nie niszczy.
Inne pieski i koty raczej ignoruje, czasem mu się zdarzy na kogoś niechcący wpaść, ale ogólnie jest bardzo łagodny i nieszkodliwy. Tego samego oczekuje też od innych zwierzaków. Świetnie odnajdzie się w domu z drugim małym, spokojnym i delikatnym pieskiem.
Ze względu na delikatność i kruchość, nie polecamy go do domu z małymi dziećmi. Potato nie odnajdzie się w domu, w którym ciągle się dużo dzieje.
Potato przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.

Wypełnij ankietę adopcyjną

Zostań Wirtualnym Opiekunem

Wspieraj regularnie!

Wybierz dowolnego psa do wirtualnej opieki

Ustaw comiesięczny przelew na dowolną kwotę w swoim banku

Nr konta fundacji: 89203000451110000003732130

tytułem: Wirtualny Opiekun-Imię Zwierzaka

Poinformuj nas o wyborze na [email protected]

Poznajmy się lepiej

Nie możesz adoptować?

Dorzuć do miski!

Wpisz dowolną kwotę

Pozostałe czekają na dom

Top