Fondi

  • Pies
  • Samiec
  • Warszawa
  • Aktywny
  • Dorosły
  • 9 kg.
  • Nie
  • Tak
  • Tak

Historia

Fondi ma ok. 3 lata i jest pieskiem średniej wielkości. Ma za sobą bardzo trudną historię i potrzebuje człowieka, który go zrozumie. Jaka to historia? Przeczytaj!
Nad jego losem jeszcze niedawno pochylało się pół Polski. Biedny, zbolały pies, niosący na sobie 9 kg futra, które bardziej przypominało beton niż sierść, przykuwał uwagę. W ciszy wołał o pomoc, na którą odpowiedzieliśmy ściągając go z ulicy, zdejmując nadmiar futra, lecząc i odkarmiając.
Dziś Fondi pragnie tego, co wszyscy – domu!
I dziś wiemy już, że to musi być wyjątkowy dom… i wyjątkowy człowiek.
Fondi jest bardzo emocjonalny i wrażliwy na wszelkie bodźce. To pies, który potrzebuje spokoju, snu, a przede wszystkim stabilnego trybu życia i przestrzeni.
Nie radzi sobie w mieście, gdzie zbyt wiele się dzieje naraz, gdzie jeżdżą auta, chodzi dużo ludzi, psów, a każdy podrywający się do lotu ptak wywołuje ekscytację….
Fondi lubi długie spacery na lince po polach, po lesie, po łąkach, gdzie sam może sobie wyszukiwać zajęcie i nikt mu nie przeszkadza.
Fondi nie jest psem dla każdego.
Choć jego cudny pyszczek i spojrzenie chwytają za serce i mówią „bierz, kochaj, przytulaj!”, to trzeba mieć na uwadze, że mimo młodego wieku doświadczeń – zwłaszcza tych trudnych – ma za sobą już sporo.
Często targają nim sprzeczne emocje, bywa, że trudno mu się wyciszyć. Dlatego najlepiej, by zamieszkał z dala od miasta, w wiejskiej okolicy, w domu bez dzieci, za to u boku aktywnej, konsekwentnej osoby z doświadczeniem w opiece nad psami. Może zamieszkać ze stabilną, zrównoważoną suczką, która nie pozwoli sobie wejść na głowę, a także w domu z kotami.
Fondi aktualnie przebywa w awaryjnym domu tymczasowym w Warszawie, ale musi go szybko zmienić. Dlatego szukamy mu również DOMU TYMCZASOWEGO. Jeśli nie chcesz brać na siebie zobowiązania na kilkanaście lat, ale marzysz o psie i możesz pomóc – zapraszamy! W przypadku domu tymczasowego pokrywamy koszty utrzymania psa i służymy poradami behawioralnymi.

Wypełnij ankietę adopcyjną

Zostań Wirtualnym Opiekunem

Wspieraj regularnie!

Wybierz dowolnego psa do wirtualnej opieki

Ustaw comiesięczny przelew na dowolną kwotę w swoim banku

Nr konta fundacji: 83116022020000000510523017

tytułem: Wirtualny Opiekun-Imię Zwierzaka

Poinformuj nas o wyborze na [email protected]

Poznajmy się lepiej

Nie możesz adoptować?

Dorzuć do miski!

Wpisz dowolną kwotę

Pozostałe czekają na dom

Top