Lucy

18 Paź
0
1

Gotowa do adopcji

Lucy to ok. 4-letni piękny, mądry i… potwornie skrzywdzony przez Radysy pies. Nie wiemy, jaka była jej przeszłość, ale najwyraźniej nigdy nie spotkało jej nic dobrego ze strony człowieka, a pobyt w tym strasznym schronisku nie mógł pomóc. Wciąż trudno jej się odnaleźć w świecie. Strach tej suni łamie serce. Jej psychika musiała potwornie ucierpieć.
Na początku każdy kontakt z człowiekiem był dla Lucy powodem do skrajnego stresu i paniki. Po kilku miesiącach przywykła do swojego tymczasowego opiekuna, chodzi po domu i biega po ogródku, zaczyna jej sprawiać przyjemność delikatne głaskanie… Ale nowo poznane osoby ciągle ją przerażają. Nie ma w niej jednak agresji. Jest łagodna, nie atakuje, po prostu stara się zniknąć…
Sunia jest mądra i powoli przywyka do panujących w domu zasad, na przykład okazuje się czystym psiakiem i załatwia się prawie wyłącznie na zewnątrz. W domu nie niszczy, w obecności człowieka najczęściej leży na legowisku. Natomiast na ten moment nie ma możliwości wyprowadzenia jej na spacer poza zamknięty teren – Lucy najprawdopodobniej nigdy nie miała na sobie smyczy.
Adopcja Lucy to wyzwanie. Powinna trafić do odpowiedzialnego, cierpliwego człowieka, który umie i lubi pracować z psami, najlepiej z doświadczeniem z psami lękowymi. Opiekun Lucy musi być przygotowany na długi proces w zdobywaniu zaufania tej pięknej suni, nie zrażać się niepowodzeniami i nie oczekiwać, że po kilku dniach Lucy będzie się do niego cieszyć i machać ogonem.
Lucy bardzo chce wyrwać się ze swojej skorupy, ale kosztuje ją to mnóstwo wysiłku. Wierzymy, że stabilność, dom z ogrodem (porządnie ogrodzonym) w spokojnej okolicy, przestrzeń i być może towarzystwo przyjaznych psów pomogą Lucy się przełamać i nabrać wiary w człowieka. Prosimy o szansę dla niej.
Lucy przebywa w domu tymczasowym w Lublinie.

Nie możesz adoptować?

Wpisz dowolną kwotę
Kategoria Adoptuj
Top