Mika – Ciężarna suczka przywiązana do drzewa przy cmentarzu pod Warszawą

8 gru 15

Ciężarna suczka przywiązana do drzewa przy cmentarzu pod Warszawą

Sprawca poszukiwany!

Suczka owczarka niemieckiego została przywiązana łańcuchem do drzewa przy cmentarzu w Rokitnie k. Warszawy. Koczowała tam dwie doby i była dokarmiana przez sprzedawców zniczy. Jeden z nich zaczął szukać dla niej pomocy 7 grudnia. Trwają poszukiwania sprawcy porzucenia. Za jego wskazanie została wyznaczona nagroda.

Wolontariusze fundacji Zwierzęca Polana przywieźli do całodobowej lecznicy dla zwierząt w Błoniu k. Warszawy psa potrąconego na drodze przez samochód osobowy w niedzielny wieczór. Wychodząc napotkali mężczyznę szukającego pomocy dla suczki, która została przywiązana łańcuchem do drzewa tuż przy bramie cmentarza, w pobliskiej wsi Rokitno.

Mężczyźnie nie udało się skontaktować z gminą i strażą miejską, więc zadzwonił na policję. Funkcjonariusz dyżurny poradził mu zapytać lekarza weterynarii gdzie jest najbliższe schronisko. W ten sposób trafił do lecznicy w Błoniu, gdzie spotkał wolontariuszy.

Razem natychmiast udali się na miejsce porzucenia zwierzęcia. Według relacji świadków suczka została przywiązana do drzewa dwa dni wcześniej, w piątkowy wieczór. Wolontariusze przewieźli wylęknione zwierzę do lecznicy. Badania wykazały, że jest we wczesnej ciąży, co prawdopodobnie było przyczyną jej porzucenia.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i jak co roku nie jest to tylko okres związany z radością i dzieleniem się, ale też niestety ze zwiększoną ilością zaniedbań i okrucieństw wobec zwierząt. Porzucenie psa jest przestępstwem zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt i jako znęcanie się jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Fundacja  poszukuje sprawcy porzucenia. Wyznaczono nagrodę 500 złotych za wskazanie go. Suczka będzie wkrótce szukać odpowiedzialnego domu. Obecnie przebywa w lecznicy, gdzie przejdzie dodatkowe badania i zabieg sterylizacji. Ma około roku.
Konto do wpłat:

ul. Umińskiego 16 m. 41

Tytułem: Mika

nr konta: 25 2030 0045 1110 0000 0416 1440

PayPal: [email protected]

Kontakt w sprawie adopcji: imię, tel.: Aleksadra Grynczewska, 724 425 008

Dane do przekazywania informacji o osobach odpowiedzialnych za porzucenie suczki: [email protected]