Józio

23 mar 17

Józio to śliczny, uroczy 6 letni kucyk. Grzeczny, łagodny wesołek. Uwielbia zabawy i zachęca do nich towarzyszące mu koniki. Józio nie ma jednego oka, ale nie przeszkadza mu to w normalnym funkcjonowaniu. Szuka kochającego domu, w którym mógłby pełnić rolę pupila i kosiarki do trawy ;-). Chłopak nie może być sam. Dlatego jeśli posiadasz już kuca – możliwa jest adopcja samego Józia. Jeśli nie – polecamy go razem z naszą podopieczną Parbą.
Konik przebywa w stajni w okolicach Gdańska.
Obowiązują procedury adopcyjne (ankieta, umowa) oraz samodzielny transport na koszt osoby adoptującej
Adopcja możliwa na terenie całego kraju.

Zasady adopcji konia
1. Konia może adoptować tylko osoba pełnoletnia.
2. Ze względu na bezpieczeństwo zwierzęcia nie przekazuje podczas adopcji prawa własności. Koń do końca swoich dni pozostaje własnością fundacji co oznacza, że opiekun adopcyjny nie może go sprzedać, oddać, rozmnażać, zarobkować na nim.
3. Zawsze wykonujemy wizytę przedadopcyjna i podpisujemy umowę adopcyjna. Po adopcji również odwiedzamy naszych podopiecznych.
4. Adopcja konia jest BEZPŁATNA.
5. Koszty transportu do nowego domu pokrywa osoba adoptująca.
6. Koszty utrzymania konia są wysokie, wyżywienie, korekcja kopyt. Nowy opiekun musi się liczyć z kilkuset zlotowymi miesięcznie. Utrzymanie konia spoczywa na nim.
7. Fundacja indywidualnie rozpatruje każde zgłoszenie i wybiera najlepszy dom. Jednym czynnikiem wpływającym na przyjęcie lub odrzucenie danej adopcji jest dobro zwierzęcia.
8. Osoba adoptująca musi osobiście poznać zwierzę, którym chce się zaopiekować.
9. Kucyki adoptowane z fundacji nie mogą zostać zajeżdżone. Uważamy, że to zbyt małe zwierzęta a nie oddajmy koni dla dzieci!
10. Niektóre konie mogą być użytkowane pod siodłem. Zależy to od stanu zdrowia zwierzęcia i jego usposobienia. Osoba adoptująca, która chce jeździć konno musi zaprezentować fundacji swój styl jazdy. Na koniu może jeździć jedynie właściciel i osoby bliskie zwierzęciu. Nie wolno konia pożyczać ani oddawać we współdzierzawe.
11. Jeśli adoptujący zrezygnuje z adopcji, nie będzie mógł dłużej zapewnić mu opieki, jest zobowiązany, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów przywieźć zwierzę na swój koszt do miejsca wskazanego przez przedstawiciela fundacji.