Dalsze wieści od Baścika

5 mar 16

Baścik jest już po operacji! Nie było czasu do stracenia, mimo braku środków by zapłacić za zabieg musieliśmy natychmiast zareagować. Klinika odroczyła termin płatności.
UDAŁO SIĘ OCALIĆ WZROK W LEWYM OKU!!!
Prawe oko niestety musiało zostać usunięte, wszystko za przyczyną choroby wrodzonej – małoocza i narastającego skórzaka . Był tak bardzo zaawansowany, że cała gałka zrogowaciała i nie było czego ratować. Dla zdrowia i bezpieczeństwa konieczna była amputacja.
Na szczęście drugie oczko udało się uratować!
Chłopak zachował w nim częściową sprawność, „trochę” widzi co bardzo ułatwia mu życie.
Czekamy teraz na zagojenie się rogówki, będziemy kontrolować jej stan na konsultacjach okulistycznych.
Nie ma pewności, czy Baścik zachowa te resztki wzroku. Przy tego typu schorzeniach potrafi pojawić się zaćma, jednak jesteśmy dobrej myśli. Zrobimy co w naszej mocy by mógł żyć jak najszczęśliwiej.
Jego stan ogólny jest dobry a sam pies jest pełen życia i radości. Co prawda czeka go jeszcze jedna operacja – usunięcie jąder. Na całe nieszczęście Bastek jest wnętrem – jego jądra znajdują się w jamie ciała, nie w mosznie. Kastracja będzie trudniejsza i droższa niż standardowe ubezpłodnienie samców, ale konieczna. Jądra, które się nie zstąpiły są bardzo podatne na nowotwory.
Czy te oczy muszą płakać? Absolutnie nie! Los doświadczył Baścika okrutnie ale naprawiamy po kolei jego problemy. Koszt dotychczasowej operacji i opieki weterynaryjnej to aż 3000 zł. Prosimy wesprzyjcie Basta w drodze do zdrowia. A może wśród facebookowiczów znajdzie się ktoś kto go pokocha? Podaruje dom?
——————
Fundacja Zwierzęca Polana działa na rzecz zwierząt od 3 lat, jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Uratowaliśmy przed bezdomnością, cierpieniem i okrucieństwem ponad 500 zwierząt. Możesz wesprzeć nasze działania przekazując darowiznę, dary rzeczowe lub 1% podatku.
ul. Umińskiego 16 m. 41
nr konta: 25 2030 0045 1110 0000 0416 1440